Zafar

Pro umělecké účely používá pseudonym Zafar, jeho pravé jméno je Tomáš Klinger. Orientálnímu tanci se začal věnovat v jabloneckém studiu Tasmina. A záhy se zúčastnil nemála vystoupení nejen v Jablonci nad Nisou a okolí, ale též například v Praze nebo Mladé Boleslavi.

S American Tribal Style® a Tribal Fusion se poprvé seznámil díky Youtube a tyto taneční styly mu takřka učarovaly. Nejdříve je studoval u Martiny Viewegové a Kateřiny Havelkové a později se začal vzdělávat také u mnoha významných zahraničních tanečníků a tanečnic, například Kami Liddle, Mardi Love, Illana Rivière, Samanthy Emanuel, Alisy Gurové a mnoha dalších.

V soutěži Let’s Dance Prague Oriental Competition v roce 2015 vybojoval první místo v kategorii Tribal. Za dosavadní největší taneční úspěch považuje účast na 11. ročníku festivalu Let’s Dance, kam byl pozván jako lektor, porotce v soutěži a vystupující na galashow.

Rád se vrací ke kořenům, a tak se v současnosti vzdělává především u Suhaily Salimpour a je držitelem certifikátu Suhaila Salimpour Belly Dance format level 1 a Jamila Salimpour Belly Dance format level 1.

Pokud by Vás zajímalo, co dělá kromě tance, pak vězte, že studuje všeobecné lékařství na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy.

www.zafar.cz

Reklamy