Belly Dance

Orientální tanec nebo také břišní tanec je velmi starý tradiční tanec s bohatou historií. Existuje mnoho druhů orientálního tance, které se liší svým původem, typickou hudbou a rytmem, používanými prvky, kroky a jejich provedením a také kostýmem. Břišní tance se i nadále rozvíjí a kromě folklórních tanců, klasického egyptského stylu (raks sharqi) a dalších vznikají i různá propojení s jinými tanečními styly (například s indickým tancem, flamencem, scénickým tancem, …). V orientálním tanci se také často využívají rozličné rekvizity, jako například závoje a hedvábné vějíře, prstové činelky, hole, křídla Isis.

Orientální břišní tanec byl a dosud stále je tančen na svatbách, při porodu a také jen pro vlastní potěšení žen. Je určen pro ženy všech věkových a váhových kategorií, které mají chuť tančit. Břišní tanec působí pozitivně nejen na fyzickou kondici a flexibilitu tanečnice, ale i na její psychiku. Přináší uvolnění a radost, zbavuje stresu a zvyšuje sebevědomí.

Technika, drilly a činelkyzafar
(a špetka vintage stylizace)

Zafar
pátek 18:30 – 19:45
19. 1. 2018 – 27. 4. 2018
2 250 Kč (12 lekcí)

Kurz je vhodný pro tanečnice a tanečníky všech pokročilostí. Ideální cesta pro začátečníky a mírně pokročilé, jak se posunout dál, ale zároveň i příležitost pro profíky, jak si rozšířit obzory :).

Po důkladné rozcvičce bude následovat výuka základních prvků jak na místě, tak v pohybu po prostoru. Budeme hlídat správný postoj, polohu paží a rukou a nevyhneme se ani nezbytné taneční průpravě. Naučíme se jednu ze základních dovedností orientálních tanečnic a tanečníků, hru na prstové činelky, a budeme ji dále zdokonalovat. Jako bonus se seznámíme se spoustou oldschool prvků. Na konci každé lekce se samozřejmě příjemně protáhneme. Na lekce doporučuji pohodlný oděv, který neomezuje při pohybu a zároveň Vám umožňuje vidět Váš tanec v zrcadle.

Po dohodě lze zakoupit i jednotlivé lekce či část kurzu.
Sleva pro studenty, matky na MD a účastníky druhého kurzu a účastníky kurzů ATS s Bárou Mólovou 🙂

Reklamy